17
Haz

Kamp sıradan hayatın gürültüsünden ve getirdiklerinden kaçmak için en eğlenceli yollardan bir tanesidir. Kamp yaparken sıkılmamak için kamp aktiviteleri nelerdir? İnsanlar şehrin stresinden kaçıp ruhunu ve kafasını dinlendirmek üzere doğa tatili ya da kamp yapmaktadırlar.

Kamp yaparken insan sıkılabilir, çünkü kamp sadece doğada olma hali değildir.Kamp aktivitelerinizi daha eğlenceli hale getirmek ve doğanın tadını çıkarmak için kamp alanında çeşitli aktiviteler ve kamp oyunları ile vakit geçirebilirsiniz.

Eğlenceli Kamp İçin 75 Doğa Aktivitesi

1. Çöpçü Avı

Doğa parkları gibi vahşi yerler, çöpçü avları için harika yerler olabilir. Bunu çocuklarla yapmayı planlıyorsanız, kimsenin kaybolmaması için önce bazı temel kurallar koyduğunuzdan emin olun.

2. Balığa Git

Kamp yaptığınız yerde izin verildiği sürece, neden balık tutmak için biraz zaman ayırmayasınız? Taze yakalanmış balıklar sadece lezzetli olmakla kalmaz, aynı zamanda vahşi doğanın tadını çıkarırken siz de gizli bir balık tutma yeri bulabilirsiniz.

3. Kuş Gözlemi

Kamp yaparken gerçek kuş “izlemek” her zaman kolay değildir, özellikle de yoğun bir gölgelik olan bir ormandaysanız. Yine de, her ihtimale karşı birkaç dürbün alın. Kuşları göremiyorsanız, çağrılarını dinlemek için biraz zaman ayırın ve onları yalnızca sesle tanımaya çalışın

4. Ağaca Tırmanma

Onu destekleyecek uygun giysilere sahip olduğunuz sürece, ağaca tırmanmak eğlenceli ve heyecan verici bir aktivite olabilir. Katılan çocukların sınırlarını bildiğinden ve her zaman birinin onları denetlediğinden emin olun.

5. Halat Çekme

Bir halat çekme oyunu kurmak çok kolay – tek ihtiyacınız olan bir parça kumaş ve bir tür ip! İpin ortasına bir bandana, atkı veya havlu bağlayın, ardından her iki uca da bir düğüm atmayın. İpi kim daha fazla çekerse kazanır!

6. Buluta Bakmak

Tembel bir günün geldiğini hissediyorsanız, neden arkaya yaslanıp bulutlara bakarak geçirmeyesiniz? Bu, bulutlu günler için harika olan kamp yapabileceğiniz birkaç şeyden biridir.

7. Sessiz Sinema

Bir grupla kamp yapıyorsanız, sessiz sinema eğlenceli bir aktivite olabilir. Dahası, sessiz sinema her yaştan zevk alabileceği bir oyundur, ancak zorluğun ve konu materyalinin hedef kitlenize uyduğundan emin olun.

8. Törpü İle Beyazlatma

Düşen dallardan ve çubuklardan ya da tam boyutlu kütüklerden olsun, birçok kamp yeri bol miktarda odun sunar. Bileme aletiniz varsa ve biraz zamanınız varsa, neden onlardan bir şeyler çıkarmayasınız?

9. Sanat

Vahşi doğada sanat yapmak daha zor olsa da, yaratıcılığınızı kaşıyacak pek çok yol var. Çevrenizdeki manzaraları boyamayı, “profesyonel” fotoğraflar çekmeyi veya hatta yansıtıcı bir şiir yazmayı deneyin.

10. Yürüyüşe Git

Doğa yürüyüşü, uzak, sakin bir yerde kamp yaparken yapılacak mükemmel bir aktivitedir. Birçok insan, özellikle bölgede yürüyüş yapmak için kamp yapmaya gider! Keşfe çıkarken kaybolmamak için özel dikkat gösterin.

Yorum Yap

Diller »